Agata Kornhauser-Duda udała się do Wejherowa

W poniedziałek 10 lutego Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda udała się do Wejherowa, gdzie odwiedziła należące do Powiatowego Ośrodka Kształcenia Specjalnego placówki sprawujące opiekę nad osobami niepełnosprawnymi.

Specjalnie dla pierwszej damy podopieczni ośrodka przygotowali występ artystyczny nawiązujący do kultury Japonii, a także utwór muzyczny, który nawiązywał do tradycji kaszubskich.  

– Jestem ogromnie wdzięczna, że zechcieliście państwo podzielić się ze mną swoją niezwykłą działalnością. Jestem pod wrażeniem przede wszystkim kompleksowości wsparcia, jakiego państwo udzielają dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami –powiedziała Małżonka Prezydenta w czasie swojej wizyty.

Powiatowy Ośrodek Kształcenia Specjalnego w Wejherowie to miejsce, w którym kilkadziesiąt lat wcześniej po powrocie do Polski zamieszkiwały ocalone przez Japonię dzieci z Syberii.

W czasie wizyty w Wejherowie pierwsza dama zapoznała się z historią ośrodka i podzieliła się wspomnieniami z niedawnej wizyty w Ośrodku Społecznym Fukudenkai w Tokio.