O nas

Stronę prowadzi: Ośrodek Opieki Społecznej Fukudenkai

Ośrodek Opieki Społecznej Fukudenkai zostało założone w 1876 roku. Zarządzamy domami dziecka, placówkami dla niepełnosprawnych oraz pensjonatami dla osób starszych w Tokio. 

Kiedy w 1920 roku, grupa 375 polskich dzieci trafiła z Syberii do Japonii, Fukudenkai zaoferowało im schronienie oraz przyczyniło się do ich bezpiecznego powrotu do ojczyzny. Od tego czasu łączą nas silne relacje z Polską.

W 2020 roku upamiętniamy setną rocznicę przybycia Dzieci Syberyjskich do Japonii. Z tej też okazji stworzyliśmy stronę internetową, na której zebrane zostały informacje na ten temat. Opublikowaliśmy listę Dzieci Syberyjskich, nadal jednak oczekujemy na informacje od ich rodzin oraz osób powiązanych.

Nasza oficjalna strona internetowa : http://www.fukudenkai.or.jp

Administrator strony: ASAGAO sp. z o.o.

Nasza firma założona została w Krakowie w 2019 roku. Na zlecenie Fukudenkai, zarządzamy stroną internetową i odpowiadamy za organizację wydarzeń w Polsce, które mają na celu upamiętnienie przybycia Dzieci Syberyjskich do Japonii.

Zajmujemy się działalnością konsultingową, wspieramy firmy, które chciałyby rozwijać swoją działalność w Polsce i Japonii, organizujemy również różnego typu wydarzenia. Nasze projekty są tworzone przy współpracy z Polsko-Japońskim Stowarzyszeniem Młodzieży, mającym swoją siedzibę w Japonii. Organizacja ta prowadzi działalność angażującą wielu studentów, którzy zainteresowani są polsko-japońską wymianą kulturową. 

Nasza oficjalna strona internetowa : https://asagao.pl/